Ці щоденні звички підвищують риск раку грудей.

Автор:  Emma Bleznak
Переклад з англійскої: Катерина Юсип ©

У однієї з 8-ми жінок протягом їх життя діагностується рак грудей. Генетика, умови існування і вага можуть вплинути на ваш ризик розвитку цієї хвороби.

            Але є заходи, які можна зробити, щоб активно запобігти підвищенню ризику раку молочної залози. Існують також звички, які можуть збільшити ризик захворювання та пошкодити ваше тіло. Американська Спільнота Раку пропонує свою наукову діяльність та інформацію про те, яких звичек слід уникати, щоб зменшити ризик раку молочної залози.

Ви п’єте занадто багато алкоголю.

**********************************************************************************************Обмежте ваше споживання алкоголю, наскількі це можливо.

Ризик раку молочної залози збільшується залежно від кількості алкоголю, який ви споживаєте. Жінки, які вживають один бокал алкоголю в день, мають невелике підвищення ризику порівняно з тими хто не п’є. Жінки, які мають два-три бокали в день, збільшують свій ризик приблизно на 20%.

Алкоголь має здатність підвищувати рівень естрогену та інших гормонів, які пов’язані з раком грудей. Алкоголь пошкоджує ДНК у клітинах, що також може збільшити ризик. ACР рекомендує тим жінкам, що вживають алкоголь, не вживати більше одного бокалу на день.

Ви використовуєте гормональні методи боротьби з народжуваністю.

Більшість досліджень показують, що оральні контрацептиви (протизаплідні таблетки) трохи збільшують ризик розвитку раку грудей. Прийом цих контрацептивів, таких як Depo-Provera та “birth control shot”, може збільшити ризик під час їх використання. Ін’єкційна форма прогестерону вводиться один раз на три місяці, як форма контролю над народжуваністю. Жінки мають менше шансів завагітніти після закінчення курсу ін’єкцій на протязі 5-ти років.

АКС рекомендує використовувати негормональний внутрішньо матковий засіб. ВМЗ є альтернативною формою контролю над народжуваністю та ці засоби не пов’язані з раком молочної залози. Вони також можуть знизити ризик раку шийки матки та ендометрію.

Ви не харчуєтесь правильно.

Оскільки зв’язок між здоровим харчуванням та раком молочної залози ще досить незрозумілий, ACР відзначає, що дієта, багата овочами, фруктами, птицею, рибою та молочними продуктами з низьким вмістом жиру, була асоційована з меншим ризиком раку грудей в деяких дослідженнях. Крім того, дослідження виявили, що рак грудей рідше зустрічається у країнах, де типічне харчування характеризується низьким вмістом як поліненасичених жирів, так і полінасичених жирів, але дослідники точно не знають, у чому причина.

Ви не приймаєте ці ліки.

****************************************************************************************************************Запитайте у свого лікаря про ці ліки.

Жінки, які вже мають більше шансу на розвиток раку грудей, можуть приймати певні ліки, щоб допомогти зменшити ризик. Tamoxifen і Raloxifine зазвичай використовують для профілактики раку грудей шляхом блокування дії естрогену в тканині молочної залози.

            Важливо зважити переваги прийому ліків з їх потенційними побічними ефектами. Більшість експертів кажуть, що ваш ризик повинен перевищувати середній рівень, перш ніж розглянути можливість прийому препаратів. Визначте свій ризик раку молочної залози, використовуючи он-лайн Інструмент оцінки ризику моделі Gail (англ.).

У вас немає дітей.

*************************************************************************************************Ваші діти можуть захистити вас від раку молочної залози.

ACР доповідає, що жінки, які не мають дітей або мають першу дитину після 30-річного віку, мають трохи більше шансів отримати рак грудей. Багаторазові вагітності, вагітність до 30 років або комбінація двох з них зменшує ризик. Жінки, які народжують свою першу дитину пізніше, мають підвищений ризик порівняно з жінками, які народили першу дитину до 30-ти.

            Чим молодшими ви є, тим швидше отримаєте захисний ефект від вагітності. Лікарі з Susan G. Komen Breast Cancer Foundation вважають, що причина того чому ризик залежить від віку вагітності полягає в клітинах молочної залозі, які швидко зростають під час вагітності. Можливість генетичного ураження клітин зростає з віком, тому народження дітей в молодшому віці зменшує ваш ризик раку грудей.

Ви лежебока.

********************************************************************************************Зійдить з дивана і потренуйтеся.

            Дослідження показують, що фізична активність допомагає зменшити ризик раку грудей. Регулярні фізичні вправи знижують ризик раку грудей приблизно на 10-20%, за даними спеціалістів Susan G. Komen Foundation. Вправи можуть допомогти при регуляції ваги, зниженні рівня естрогену та посиленні імунної системи організму, що може запобігти раку.

            ACР рекомендує дорослим займатися 2,5 години середньої фізичної активності або 75 хвилин енергійної діяльності на тиждень, щоб знизити загальний ризик раку.

Ви не годуєте груддю.

Дані, зібрані з 47 досліджень на рак молочної залози, показали, що грудне вигодовування загалом зменшує ризик матері. Матері, які годували груддю протягом одного року (сукупний час годування грудьми для всіх їхніх дітей), менш імовірно захворіли. Матері, які годували груддю впродовж двох років, отримали подвійну користь.

Rachel King, спеціаліст в сфері здоров’я в MD Anderson Cancer Center, пропонує пояснення. Грудне вигодовування, як правило, викликає гормональні зміни, що затримує жіночі менструальні цикли, зменшуючи тим самим тривалість дії гормонів, таких як естроген. Вагітність та грудне вигодовування «полірує» тканини молочної залози. Це може допомогти видалити клітини з потенційним враженнями ДНК, тим самим зменшуючи ваші шанси на розвиток раку молочної залози.

Ви використовували гормональну терапію, щоб допомогти організму протягом менопаузи.

Комбінована гормональна терапія поєднує в собі естроген і прогестерон, як правило, застосовується для жінок, які ще мають матки. Комбінована гормональна терапія підвищує ризик раку грудей у жінок і може збільшити шанси на смерть від цієї хвороби.

            Щонайменше два роки комбінованої гормональної терапії можуть підвищити ризик того, що ви виявите рак на більш розвиненій стадії. Підвищений ризик зазвичай відносить до теперішніх або бувших користувачів гормональної терапії. Ризик має повернутися до норми протягом 5 років після припинення лікування.

Паління.

Нещодавно ACР відзначала, що ще більше досліджень підтверджує той факт, що може існувати зв’язок між частим курінням протягом тривалого часу та раком молочної залози.

Згідно з деякими дослідженнями ризик був найвищим у деяких групах, а саме у жінок, які почали палити, до того як народили першу дитину. У доповіді Генерального лікаря-хірурга США від 2014 року про куріння було зроблено висновок, що існує «сугестивний, але недостатній» доказ того, що паління підвищує ризик раку молочної залози.

Дослідники також дивляться на те, чи пасивне паління підвищує ризик захворювання на рак молочної залози. Як активні, так і пасивні курці вдихають хімічні речовини, які в великих концентраціях викликають рак молочної залози у гризунів.

Рекомендації для жінок з середнім ризиком.

ACР надає наступні рекомендації, щоб допомогти жінкам уникнути захворення на рак молочної залози.
            Ці рекомендації надані для жінок із середнім рівнем ризику захворювання на рак молочної залози.
Жінка має середній рівень ризику, якщо:

      -вона не хворіла на рак грудей;
      -немає в родині випадків захворювання на рак грудей;
      -немає генетичної мутації, яка підвищує ризик раку грудей;
      -немала радіотерапії грудної клітини до 30-ти років.

Жінки у віці від 40 до 44 років повинні почати робити маммограму кожен рік.
Жінки 45-54 років мають робити маммограму щороку.
Жінки від 55 років і старше можуть переходити на маммограму через кожний другий рік, або вони можуть продовжувати щорічну маммографію. Обстеження може тривати до тих пір, поки жінка перебуває на доброму здоров’ї, і, як очікується, вона буде жити ще 10 років.

Всі жінки мають розуміти, чого їм очікувати при отриманні мамограмми та під час обстеження на рак грудей – що ця перевірка може і чого вона не може.

Джерело
Редакция и дизайн: Майстерний Хімік © 2018