Понад сто Нобелівських лауреатів підписали лист про те, що «Грінпісу» настав час припиняти боротьбу з ГМО. Про це повідомляється на сайті Washington Post.

Організатором кампанії виступив Річард Джон Робертс – біохімік і молекулярний біолог, який отримав в 1993 році Нобелівську премію з фізіології і медицини «за відкриття переривчастої структури гена». «Ми вчені. Ми розуміємо логіку науки. Легко зрозуміти, що дії «Грінпісу» шкідливі і ненаукові », – вважають лауреати. Greenpeace на початковому етапі, а потім деякі з їхніх союзників, навмисно вийшли зі свого шляху, щоб налякати людей. Це був спосіб для них, щоб зібрати гроші для своєї справи .

На думку вчених, немає жодного підтвердженого випадку збитку для здоров’я людей або тварин від вживання ГМО. Більш того, «використання ГМО сприяє розвитку глобального біорізноманіття».

Greenpeace досі не відповів на прохання прокоментувати на листі. [Update: Greenpeace відповів вранці в четвер – см заяву.] Greenpeace чи єдина група, яка виступає проти ГМО, але він має надійну глобальну присутність, і лауреати в своєму листі стверджують, що Грінпіс очолив зусилля, щоб блокувати Золотий рис.

На даний момент з 296 живих Нобелівських лауреатів лист підписали вже 107 осіб.

Нобелівський лауреат Ренді Шекман, клітинний біолог з Каліфорнійського університету в Берклі, сказав The Washington Post, “Я знаходжу дивним, що групи, які дуже підтримують науки, коли справа доходить до глобальної зміни клімату, або навіть, здебільшого, в подорожчання вартості вакцинації в запобіганні захворювань людей, але можуть бути настільки зневажливими стосовно загальних поглядів вчених, коли мова йде про таке важливе, як сільськогосподарське майбутнє світу “.

У листі йдеться:

Наукові і регулюючі органи в усьому світі неодноразово і послідовно знайшли що зернові культури і продукти, поліпшені за допомогою біотехнології, є настільки ж безпечним, якщо не безпечнішими, ніж ті, які отримані з будь-якого іншого способу виробництва. Ніколи не було жодного підтвердженого випадку негативного результату здоров’я людей або тварин від їх споживання. Було доказано декілька разів, що їх вплив на навколишнє середовище, був менш шкідливими, а також благом для глобального біорізноманіття.

Greenpeace очолив опозицію Золотому Рису, рослині і продукту, який має величезний потенціал для  зменшення або усуннення більшої частини смертей і хвороб, викликаних дефіцитом вітаміну А (ДВА), фактора, який має найбільший вплив на найбідніших людей в Африці і Південно-Східної Азії.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров’я, 250 мільйонів чоловік, страждають від дефіциту вітаміна А, в тому числі 40 відсотків дітей у віці до п’яти років в країнах, що розвиваються. На основі статистичних даних ЮНІСЕФ, в цілому від одного до двох мільйонів смертей, яких можно будо запобігти, щорічно відбуваються в результаті дефіциту вітаміна А, оскільки він ставить під загрозу імунну систему, поставивши немовлят і дітей у великий ризик. Сам дефіцит вітаміна А є основною причиною дитячої сліпоти в усьому світі, що зачіпає 250000 – 500000 дітей щороку. Половина з них вмирають протягом 12 місяців після втрати їх зору.

Науковці підтверджують погодженість в тому,  що редагування гена в лабораторії не більш небезпечні, ніж модифікації шляхом традиційної селекції, і що сконструйовані рослини потенційно мають переваги дії на навколишнє  середовище або здоров’я , та менші впливи, ніж  такі як вирубка та необхідність застосування пестицидів. У доповіді Національної академії наук, інженерії та медицини, оприлюдненному в травні 2016, сказано, що немає обґрунтованої доказів того, що генетично модифікованы культури викликають захворювання людей чи завдають шкоди навколишньому середовищу, а й попереджає, що такі культури є відносно новими і що передчасно робити широкі узагальнення, позитивні чи негативні, про їхню безпеку.

Читати про ГМО також у попереднім пості.

Leave a Reply

Your e-mail address will not be published. Required fields are marked *